Летичівська центральна районна бібліотека це:

- одна з найбільших книгосховищ району;

- інформаційних, просвітницький, культурний центр Летичівщини, а також інформаційно-методичний центр для 29 сільських бібліотек-філіалів, 2 міських бібліотек та бібліотек інших відомств району.

 Книгозбірня відкриває своїм читачам дорогу у світ знань, знайомить з інтелектуальним та культурним потенціалом світової цивілізації

Сьогодні  заклад «Летичівська центральнарайонна бібліотека» є юридичною особою в структурі якої є відділи обслуговування читачів і популяризації літератури, упорядкування книжкових фондів і каталогів, творчої інформаційної та методичної діяльності, діють сектори збереження книжкового фонду і використання МБА, довідково-інформаційної і краєзнавчої роботи.

            Сучасна Летичівська центральна районна бібліотека – це інформаційний, освітній і громадський центр району з книжковим фондом майже 47 тисяч примірників, якими користується 1,8 тисяч користувачів. Їм щорічно видається понад 30 тисяч книг різного змісту.

Абонемент бібліотеки надає вільний доступ до своїх фондів, видає в тимчасове користування документи зі свого фонду та книгосховища. Обслуговуються дорослі читачі. Тут працює кафедра по обслуговуванню юнацтва.

Книжковий фонд формується з різних галузей знань. Окремо виділено за темами: історична література, детективи та фантастика, гумор та сатира, поезія, жіночі романи.

Виділений окремо і краєзнавчий фонд який привертає увагу користувачів і де можна знайти матеріали  наших письменників-земляків.

Багато цікавого знайдуть користувачі у постійно-діючих книжкових виставках «Прийди до серця Україно, благослови добром мене», «Уклін живим, загиблим слава», «Народився, щоб осяяти Україну», про життя та діяльність Т.Г. Шевченка.


 Краєзнавчий фонд нараховує 2403 примірника різних джерел друкованої продукції. Останнім часом багато зібрано літератури письменників-земляків: Борисова В., Вознюка С., Мацька В., Бабійчук М., Румена В., Сторожука Я., та ін. Значну частину фонду складають буклети краєзнавчого змісту, тематичні папки газетно-журнальних вирізок: «Історія нашого краю», «Звичаї, обряди, традиції та побут на Летичівщині», «З нових поезій письменників-земляків Летичівщини», «Святі імена одержимих», «Ім’я навіки овіяне  славою: Устим Кармалюк», «Загляньмо  в давнину Меджибожа», «Життя – служіння Богу: життя та діяльність Блаженнійшого Володимира (Сабодана)», «Бібліотеки на сторінках періодики», «Православна святиня – Головчинецький монастир», «Берегиня скарбів народних: Г.К. Медведчук», «Любов його пісня (про  Балинського О.М. – заслуженого працівника культури України)» та багато інших. Джерелом їхнього наповнення, в основному, є місцеві періодичні видання «Летичівська газета», «Провінція», «Подільські вісті», «Є! Поділля!», «Є! Сімейна!».

Поступово  в центральній районній бібліотеці проходить інформатизація. На даний час центральну районну бібліотеку підключено до всесвітньої мережі ІНТЕРНЕТ.

Користувачі активно використовують базу даних: «Інформаційний портрет», «Перлина України – Летичівський край», Інформаційно-бібліографічні матеріали: «Трагічні сторінки голодомору на Летичівщині (1932-1933 роки)», бібліографічні довідки: «Тобі розкаже сива давнина, як край наш жив, боровся, розвивався», «Ім’я навіки овіяне славою» (Устим Кармалюк).

Методичний відділ здійснює методичну діяльність для сільських та шкільних бібліотек району, запрошує їх на семінари, практикуми, стажування, творчі лабораторії, методичні дні.

            Навчання відбувається в рамках консультацій, годин спілкування, порад спеціалістів бібліотечної справи, засідань за круглим столом, ігрових бібліотечних ситуацій, практичних занять.

            Тут надаються консультацій з різних питань бібліотечної діяльності, розробляються програми та сценарії, масових заходів, збирається цікавий краєзнавчий матеріал, методичні матеріали на допомогу в роботі бібліотечних працівників. Групуються вони на виставці «Бібліотекар. Читач. Книга.» Тут Ви знайдете матеріал про знаменитих творчих і талановитих людей нашого краю, матеріали зібрані під час оглядів, конкурсів, експедицій, анкетувань, досліджень, вивчень тощо.

Комплектуванню бібліотеки сприяє надходження літератури: за державною програмою (БС), з місцевого бюджету, з обмінного фонду обласних бібліотек, за допомогою платних послуг, подарунків читачів. Також допомагає у формуванні книжкового фонду акція «Подаруй бібліотеці книгу». Працівниками відділу постійно ведеться робота по збагаченню фонду бібліотеки новими, актуальними книгами, які необхідні відвідувачам. Особлива увага звертається на придбання книг краєзнавчого характеру.

Для центральної районної бібліотеки здійснюється передплата періодичних видань понад 70 назв.

Відділ по збереженню книжкового фонду та МБА спрямовує свою роботу на формування, організацію та якісне вивчення єдиного книжкового фонду. Щорічно відділом здійснюються тематичні вивчення бібліотечних фондів  бібліотек системи, аналіз карток незадоволеного запиту читачів, перевірки книжкового фонду бібліотек-філіалів та відділів ЦРБ.