Мак - як символ пам'яті

Напередодні Дня пам'яті та примирення над нацизмом у Європі, у Ялинівській сільські бібліотеці проведено майстер-клас "Мак-як символ пам'яті" на якому користувачі виготовляли маки із стрічок. З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначної ролі у перемозі у Другій світовій війні, висловлення поваги всім борцям проти нацизму, увічнення пам'яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності скоєних у роки війни 8 травня у с. Ялинівка відбувся мітинг-реквієм  "Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги". Діти  читали поетичні зворушливі рядки про трагедію і подвиг народу. Хвилиною мовчання присутні засвідчили почуття глибокої поваги до тих, хто загинув і відстояв мир на землі.


Година краєзнавства з дітьми «І знов хвилює батьківська земля».

Де бібліотекар Неля Леонідівна Калюк розповіла, що 23 березня 1944 року було визволено село 71-ю стрілецькою дивізією.

За визволення села загинуло 119 солдат, які поховані в братській могилі на краю села.

 

Пройшли роки… При перезахоронені тіл, за деякими документами, котрі ще не зовсім були знищені війною і часом,  було встановлено імена 22 бійців.


Життя прожити – не поле перейти

95 – це вагомий багаж прожитих літ людини. Що довелося зазнати, вистраждати на віку, а це і голод, і холод, і окупаційні роки війни, і час розбудови народного господарства. Недаром в народі кажуть: «Життя прожити не поле перейти». Та все ж воно має бути достойним, як у нашої землячки Марії Станіславівни Бучинської.

 

22 березня цього року Марія Станіславівна, відсвяткувала свій славний ювілей. Крім рідних та близьких ювілярку прийшли привітати Голова районної ветеранської ради Чекерда Г. П., керуюча справами Летичівської селищної ради Андрушко Г. М., Врублевська О.І. голова ветеранської ради, бібліотекар Калюк Н.Л., діловод старостату села Майдан-Вербецький Карбівський Л.Л. 


Літературна година «Шевченко – наш. Він для усіх століть».

 

Під такою назвою в Майдан-Вербецькій сільській бібліотеці пройшла літературна година, яку розпочала вчителька української мови та літератури Олена Василівна Гусак, вона розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях Кобзаря. Діти читали уривки з поем, вірші.


В Ялинівській  сільській бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки присвяченої  203 – річниці  від дня народження Т.Шевченка. Назва виставки «Вічне Тарасове слово»

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

 

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.


Греченці мої - краплина України

Весело та гамірно в суботу 8 жовтня вже вкотре  всією громадою  святкувалось день народження села Греченці.

На захід були запрошені всі мешканці села, для людей похилого віку та з обмеженими можливостями  організований підвіз.

Ведучі Олександр Білоруський та Зоряна Стесенко звернулися до односельців з привітальними  словами та найкращими побажаннями.

До святкової зали внесли духмяний коровай, який своїми вмілими руками виробляли і спекли греченецькі господині.

По-особливому душевно вшановували патріотів, які захищали і захищають Україну.

Під час свята відзначили грамотами та подарунками ветеранів праці, дітей війни, багатодітних матерів, спеціалістів середньої ланки, на чиїх плечах лежала відбудова народного господарства, виконання планів та поставок сільськогосподарської продукції державі.

Вокальний колектив «Світанок» виступав із своїм чудовим репертуаром. Гості свята «Горлиця» та «Забава» вітали присутніх жартівливими піснями. Односельці були приємно вражені.

 

На завершення свята староста села Раїса Сенів подякувала всім, хто допомагав підготувати і провести захід. Дітей частували солодощами,  а дорослих - смачною юшкою та козацьким кулішем.  


Свято села Суслівці

21 серпня 2016 року жителі села Суслівці на Летичівщині відзначали День села – славне та почесне свято. Красиво одягнені люди, концертна програма, уха та апетитно накритий стіл – все надихало на святковий настрій.

 

І саме в цей день не залишилися поза увагою почесті громадяни села, хлопці, які взяли на себе відповідальність за захист нашої Батьківщини. Суслівці – багате на патріотів нашої Держави село: семеро учасників АТО повернулись до рідної домівки, двоє ї зараз знаходяться на сході нашої Держави. Під час проведення свята села, всі учасники АТО отримали привітальні листівки та цінні подарунки. 


Серед лісів село моє чудове

У гарний сонячний день свята Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України вербівчани дружною родиною відзначили народження свого села Вербка. Оскільки сільська церква Покрови Пресвятої Богородиці, то в цей день вони також відзначаємо і храмове свято. Із самого ранку святковий настрій відчувався всюди. Церковні дзвони, розливаючись по селу, скликали всіх на святкову літургію, яку відслужив настоятель місцевого храму отець Ієронім.

Опісля свято продовжилося в сільському клубі. Із запашним короваєм та цінними подарунками на свято завітали почесні гості – заступник генерального директора ТОВ «Летичів Агро Інвест» В.Яцков і заступник голови районної ради, голова районної організації політичної партії «Відродження» В.Провозьон. Селяни, як і годиться, зустрічали дорогих гостей короваєм, який спекла наша невтомна сільська трудівниця Галина Цвіра.

У цей день не могли не згадати про те, як болить сьогодні зранена душа нашої країни, болять рани наших мужніх воїнів-захисників, болять серця матерів, які не дочекалися з поля війни своїх синів живими. Хвилиною мовчання під журливу мелодію «Пливе кача» пом’янули загиблих героїв неоголошеної війни на сході. Альона Цвіра виконала пісню «Прошу в неба і землі». Слова щирих вітань линули нашим захисникам – воїнам АТО:

Петру Муляру, Костянтину Грабовому, Руслану Псарьову, Вадиму Димінському, Олександру Велічку, Юрію Чередниченку, Віктору Кавецькому, Михайлу Голодняку, Віталію Редьку, Володимиру Чернецькому, Євгену Димінському, Ігорю Цюпраку, Павлу Голубу.

Староста села Сергій Бровченко привітавши присутніх зі святом, побажав усім добра, здоров’я, злагоди та процвітання громади. А Василь Провозьон вручив усім учасникам АТО цінні подарунки від народного депутата України Віктора Бондаря, висловив їм безмежну вдячність за героїзм, бойовий дух, який вони проявляють, відстоюючи суверенітет і цілісність нашої держави.

Учні Вербецької ЗОШ І-ІІ ступенів та вокальна група «Вербівчанка» подарували їм ряд пісень. Щирі слова вітань та побажань линули з уст представника ТОВ «Летичів АгроІнвест» Віталія Яцкова.

Ведучі свята Ольга та Альона Цвіри повели учасників свята сторінками історії села, нагадавши присутнім минулі трагічні події, розповіли про будні сьогодення, про людей, які тут живуть, працювали і працюють на нашій славній землі.

Щирі слова віншувань адресувалися найстаршій жительці Вербки Ользі Григорівні Гоцман, а також подружжям, які прожили в парі 50 і більше років: Іван Митрофорович і Раїса Яківна Мосури, Іван Степанович і Ганна Степанівна Мосури, Михайло Матвійович і Ганна Сергіївна Пастухові, Петро Степанович і Надія Степанівна Помірчі, Михайло Іванович і Тетяна Василівна Велічки.

Вшанували на святі й багатодітні родини Мартинюків, Гайдамаків, Безпальків, Кравчуків, Бурлаченків, Черняків, Черепахів, Димінських, Гатманюків, Митрошенків.

Вітали наймолодших жителів - Владика Ганжія, Костю Голодняка, Владика Ковтуна. Всім їм були вручені цінні подарунки від інвестора ТОВ «Летичів Агро Інвест». Оплески односельчан і віншування отримали й молоді пари, які цьогоріч стали на весільний рушник: Тетяна Мельничук і Михайло Гулько, Тетяна Жовмір і Віктор Матящук, Ганна Волошина та Олександр Терлецький.

Теплі слова вітань були адресовані нашим вишивальницям, які продовжують традиції рідного краю: Інні Наврощук, Ірині Любчик, Марії Гершун, а також усім жителям Вербки, які творять теперішню історію, докладають зусиль, щоб наше село процвітало.

Свої вітання присутнім дарували учні школи: Б.Помірчий, Р.Кірілков, М.Прохорчук, С.Денисевич, В.Димінська, О.Швець, Ю.Черняк, Д.Колесняк, а також вокальна група «Вербівчанка» у складі: З.І.Карбівської, Л.В.Стаднік, Г.О.Похили, Л.М.Мельник, Ж.І.Моторної, Г.Д.Цвіри, Н.І.Мосур. Музичний супровід забезпечили Анатолій Саврацький та Сергій Кондратюк.

Багато зусиль доклали до проведення свята завідуючі сільським клубом Г.О.Похила та сільською бібліотекою Л.В.Стаднік.

На завершення всіх учасників заходу частували короваєм, різними стравами,щедро розставленими на столі, а на дворі кипіла смачна юшка.

Сільське надвечір’я заповнила музика молодіжної дискотеки. Організатори заходу щиро вдячні жителям села за активну участь, теплу атмосферу, а також спонсорам, які допомогли у проведенні свята, яке стало для Вербки справжнім народним гулянням.


Попівці будуть хай щасливі

21 жовтня свято села відзначили всією громадою. В гарно прибраному залі зібралися майже всі жителі Попівець - від старого до малого, а також гості з навколишніх сіл. Під тиху мелодію пісні «Моє рідне село» на сцену вийшли ведучі Ліза Рейвах та Наталія Стасюк. Вони розпочали свято сторінками історії Попівець – то веселими, то радісно цікавими, а то й сумними, але величавими. Згадали війну, голод 33-го, коли в Попівцях від голоду та холоду померло більше 350 людей.

Попівці – це часточка нашого серця, спомин нашого дитинства. Адже справжньою окрасою села є його люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, вони скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця – то джерело людської мудрості та самовідданості.

На святі були згадані всі жителі села – трудівники ферми, тракторного парку, ланки, соціальної та медичної сфер, культури, дитячого садка, школи, пошти.

Захід відбувся за підтримки спонсорів. Так, СТОВ «Промінь» (директор Михайло Дзюмка) забезпечило подарунками старожилів села та жінок, які мають статус багатодітних матерів. Їх вручив заступник директора товариства Валентин Бачинський.

Староста нашої Сусловецької громади Світлана Шрубківська привітала учасників АТО та вручила їм подарунки від народного депутата України Віктора Бондаря. Депутат районної ради, голова районної організації політичної партії «За конкретні справи» Альона Хавхун теплими словами та подарунками віншувала сімейні пари, які прожили разом 40, 50 і 60 років.

Приватний підприємець Галина Собчик привітала молоде подружжя Олександра й Марину Косулів, а також матір учасника АТО Л.В.Чередніченко зі славним 60-річним ювілеєм з дня народження та вручила їм подарунки.

Представники Летичівської селищної ради вшанували подарунками старожилів села. З вокальними номерами виступили Віка Бондарчук, Іра Кучерява, а також концертна бригада «Вогник» та ансамбль української народної пісні «Кульбаба» Летичівського будинку культури.

На завершення свята ведучі побажали:

Хай буде мирний небокрай,

Хай сонце в небі сяє,

І чарка, й шкварка, й коровай,

І хай душа співає.

Хай лине пісня над селом,

Хай колосяться ниви,

Комори повняться добром

І будуть всі щасливі.


Село моє – моя родина

 

Тебе люблю, моє село,

За тихий шепіт верболозу,

Лісів дрімучих, древній шум,

За зиму сніжну і морозну…

Такими словами ведучі Алла Липач та Оксана Касяневич розпочали святковий концерт, приурочений Дню села Грушківці. На захід було запрошено багато гостей, друзів, представників влади, зокрема, заступника голови Летичівської районної ради, голову районної організації політичної партії «Відродження» Василя Провозьона, начальника відділу культури, національностей та релігій Летичівської районної ради, депутата районної ради Оксану Морозову. Вони привітали всіх присутніх зі святом села, звернувши увагу на найважливішу нині тему – юнаків і чоловіків, які покинули свій рідний дім, матерів, дружин, дітей, господарство і стали на захист цілісності нашої держави. Від імені депутата Верховної Ради України Віктора Бондаря всі учасники бойових дій та учасники АТО були нагороджені цінними подарунками.

Запрошені на свято депутат Хмельницької обласної ради Вадим Лозовий та голова районної організації політичної партії «За конкретні справи», депутат районної ради Альона Хавхун привітали жителів села та присутніх зі святом, вручивши цінні подарунки матерям-героїням, багатодітним матерям, діткам, які народилися цьогоріч у Грушківцях, подружжям, які в парі вже більше 50 літ, а ще вшанували старожительку села О.Д.Шрубківську.

На святі вітали всіх липневих іменинників-грушківчан. І саме 24 липня відзначала свій 45-й ювілейний день народження чудова жінка, гарна господиня, турботлива матуся Галина Миколаївна Кошелюк. Віншування й найкращі побажання лунали на її адресу.

Проживає у Грушківцях ветеран педагогічної праці Віра Олексіївна Ніколайчук, яка 52 роки трудилася на педагогічній ниві, виховавши й навчивши не одне покоління односельчан, за що їй низький уклін та шана.

Уродженка нашого села поетеса Неоніла Гуменюк написала багато віршів і пісень, видала збірки своїх творів. Хоч нині проживає віддалено від рідної домівки, та не забуває про рідне село, пише про нього, навідується сюди, бере участь у різноманітних заходах. І цього разу вона присутня на святі зі своїм другом, однодумцем і помічником у її поетичній творчості Олегом Гарником.

Користуючись нагодою, щиро дякуємо Неонілі Володимирівні, за те, що неодноразово допомагала нам своїми віршами й піснями. Хай же ніколи не вичерпається натхнення її творчості, а Господь посилає здоров’я на

довгі роки.

Потішили односельців своїми виступами вокальний колектив «Калинонька» та дитячий ансамбль «Ложкарі», які діють при сільському клубі. Місцеві аматори неодноразово брали участь у районних та обласних конкурсах.

Завітав на свято села і супер-популярний артист Дзідзьо з піснею «Сусіди», роль якого виконав Ілля Бадовський.

По закінченні концертної програми всі бажаючі могли поласувати смачними шашликами, юшкою, відвідати веселу ярмарку, цікавий дитячий ігровий майданчик. Юшкою частувала грушківчан Надія Боцюн, а Василь Систалюк забезпечив рибою, яку сам вирощує. Не залишилися осторонь і підприємці нашого села - Леонід Яловенко, Володимир Ноль, які приготували страви з баранини. Щиро дякуємо їм за це. Висловлюємо також щиру подяку спонсорам свята: ТОВ «Лорета Агро», В.І.Систалюк, О.О.Шрубківській, В.Є.Лаврентюку, А.О.Гоменюк.

Велика вдячність місцевим артистам, старості села Ользі Шупрович та бібліотекарю Оксані Касяневич за допомогу в організації та проведенні свята, а також кухарю Надії Боцюн, Вадиму Непийводі та Олександру Шрубківському.


Спільне свято села

Важко працювати сільським закладам культури в маленьких селах, де немає ні школи, ні дитячого садочка. Але дуже добре, коли є підтримка небайдужих людей. Так, спільними зусиллями відзначили 400 років з дня народження села Копитинці. Велика вдячність учасникам художньої самодіяльності та учням Сусловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, які під керівництвом педагогів долучилися до проведення свята й підготували цікаву концертну програму.

Кошти для організації свята надав інвестор СТОВ «Промінь». Від політичної партії «Відродження» грошовими винагородами були відзначені учасники АТО. Представник політичної партії «За конкретні справи» вручила подарунки довгожителям села. А матерів-героїнь, багатодітних сімей та наймолодших жителів села привітали подарунками представники СТОВ «Промінь».

 

Дякуємо всім, хто був задіяний в організації та проведенні свята, та бажаємо миру, здоров’я і Божого благословення.


Щастя народитися в селі

Не кожному дано побачити перші промені сонця. Хтось проспить, хтось не підніме вчасно голову. Когось поглинули мирські буденні клопоти. І, здається, що саме це основне для людини. Проте зі свого життєвого досвіду можу з упевненістю сказати, що це не так. Не треба зациклюватися на чомусь одному: роботі, щоденних клопотах, пошуках заробити більше грошей і т.д. Основне – навчитися жити незалежно від будь-чого, радіти кожному дню, помічати все прекрасне навкруги. Добре тому, хто народився в селі. Побажав сусід доброго дня – і на серці веселішає. Зупинився, поглянув навкруги і настрій піднявся. Адже зрозумів, що ти разом з односельцями творив красу та благодать. Подякуй Господу, природі й собі за повні погреби й комори, за те, що ти разом зі своєю громадою плануєш майбутнє, дбаєш не тільки про матеріальне, а й про духовне. Нам у Суслівцях є чим гордитися. Село невелике, але красиве й квітуче. Південний Буг наділив наш край розкішними берегами. У нас є пляж, чудові місця для рибалки і мисливства, доглянуте поле, побудована церква, діють школа, дитсадок, поштове відділення, медпункт, бібліотека, сільський клуб. У Суслівцях живуть добрі та працьовиті люди. В давнину наші прадіди займалися переважно землеробством, а також добували каміння. Працювали невеликі підприємства з виробництва вапна. Тепер переважають землеробство й тваринництво.

Маємо гарні доглянуті оселі. Кожна господиня прикрашає їх квітами, а господар – садами. Маємо талановиті золоті руки, засіваємо життєве поле не на один день, а на віки. І не дай Бог втратити суть селянського щастя. Рясні врожаї на хлібних полях - це і приріст у місцевих господарствах, і внесок у державні засіки. Це, звичайно, і важка робота. Організовують її орендатори СТОВ «Промінь». Свято для душі з нагоди 25-ї річниці Незалежності України подарували суслівчанам завідуюча клубом Віра Синяк, завідуюча бібліотекою Тетяна Кучерява, староста села Світлана Шрубківська.

Моральну та матеріальну підтримку надали дирекція СТОВ «Промінь», а також приватний підприємець, уродженець села Олександр Собчик, який побудував у нас сучасний магазин і кафе. Щедрі побажання жителям села, а також подарунки й матеріальні заохочення надали представники політичних партій «Відродження» та «За конкретні справи».

Стадіон цього дня ряснів багатолюддям. Присутнім була представлена художня програма. Полонили серця односельців та гостей свята пісні у виконанні нашої молодої солістки Ірини Кучерявої, місцевої вокальної групи (Наталія Лаврентюк, Надія Білецька, Наталія Шокалюк, Зінаїда Одінцова, Лариса Стасюк, Антоніна Горбатюк, Марія Липач), гумор - Антоніни Горбатюк. Ведучі свята Тетяна Кучерява та Богдан Шиманський висловили подяку найстаршим, найповажнішим жителям села: Анастасії Олександрівні Собчик (96 років), Ганні Максимівні Луцишиній (90 років) та Анастасії Павлівні Мельниковській (91 рік). Представник СТОВ «Промінь» Валентин

Бачинський вручив цим жінкам подарунки. З цікавою програмою виступили вихованці місцевого дитсадочка «Ромашка» (завідуюча Олена Мальнова, вихователі Ольга Прус і Валентина Ганзишина). Умієш працювати – вмій у важку хвилину свій край захищати! Жителі села гордяться своїми односельчанами – захисниками України, які служили в зоні АТО, і які ще нині там. Присутні вшанували маму загиблого односельця Леоніда Шірпала, якого посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня, Тетяну Миколаївну. Щирі слова вітань прозвучали на адресу жінки. Подарунки вручили їй представники політичних партії «Відродження» Василь Провозьон та Оксана Морозова. Зі сльозами на очах присутні слухали вірш «Мамине серце» у виконанні місцевої багатодітної мами Антоніни Горбатюк.

На святі виступила дуже мила, чарівна й привітна жінка Світлана Шрубківська. Земляки більшістю голосів обрали її старостою села, довіривши надію на краще майбутнє. Вона поділилася планами, проблемами й закликала односельчан підтримати всі починання місцевої громади.

Міцна сім’я – міцна держава. Не забули згадати на святі про подружжя, які прожили в парі більше півстоліття, а також усі багатодітні родини, в тому числі й молоді. Для них прозвучала пісня «Через роки» у виконанні гурту «Тріо» (Антоніна, Мирослава та Іванна Горбатюки).

Вшанували наших односельчанок - матерів-героїнь, а представник політичної партії «За конкретні справи» Альона Хавхун вручила їм подарунки. Віншували й батьків наймолодших, народжених цьогоріч дітей. У нашому селі проживають трударі, які відзначені державними нагородами. Їм також вручили подарунки.

Вітання отримали працівники соціальної сфери, а також односельці, які, здобувши вищу освіту, працюють не лише в рідному селі, а й у різних куточках України та ближньому зарубіжжі. Вмілі руки мають наші сільські вишивальниці - їм вітання від вокальної групи жінок. Талантів у Суслівцях багато. Та пора вже згадати й про розваги. Конкурси та розіграш лотереї провела завклубом Віра Синяк.

Зі щирим захопленням гості свята сприйняли спортивну програму, яку організував учитель фізкультури місцевої школи Михайло Вуйко. У змаганнях на швидкість і витривалість хлопці отримали нагороди.

На завершення урочистої програми було розкраяно пишний та духмяний коровай. А в холодочку для гостей кипіла рибна юшка, смажилася картопля, якими частувала всіх Оксана Заболотна. Смачними грінками, маринованими баклажанами та помідорами, варениками, кавунами та іншими смаколиками пригощали гості нашого свята.

 

Задоволеною залишилася й малеча, для якої влаштували атракціони та змагання. Діти смакували солодкою ватою, морозивом та соками. На завершення свята відбулося змагання команд місцевих футболістів: молоді та «стариків», після чого - святкова дискотека. Місцеві жителі та гості щиро дякують усім організаторам та спонсорам свята, а також Василю Оріщену та Валерію Раїнчуку за музичне озвучення і дискотеку. Бажають усім міцного здоров’я, усіляких благ та мирного неба.


Іменини нашої малої батьківщини 

Усі, хто заходив до глядацького залу, зупинялися у фойє, щоб роздивитися виставку робіт сільських майстринь: З.Цапук, М.Рейвах, Т.Михальчишиної, Л.Ліри, З.Одінцової. Розпочалося свято із занесення до залу духмяного короваю, про який подбали І.Мальнов та О.Шиндерук. Ведуча, завідуюча сільським клубом З.Одінцова привітала всіх зі знаменною подією в житті села, пройшлася сторінками його історії, нагадала присутнім минулі трагічні події, розповіла про будні сьогодення. З привітальними словами до присутніх звернулися староста села Світлана Шрубковська та секретар Летичівської селищної ради ОТГ Олена Попова.

На урочистостях вшанували старожилів Копитинець Віру Столярську та Федора Кравчука. Представник громадської організації «За конкретні справи» Альона Хавхун вручила їм подарунки, а також привітала всіх зі святом. Зі сцени линули вітання та слова вдячності нашим односельцям -

учасникам АТО. Затамувавши подих, слухали всі розповідь ведучої про сільське життя, про людей, які тут живуть, працювали й нині трудяться на рідній землі. Вшанували матерів-героїнь, багатодітні родини, вітали найменших жителів Копитинець. Із віншуваннями звернувся до присутніх представник СТОВ «Промінь» с. Суслівці Валентин Бачинський, який вручив матеріальну допомогу згаданим категоріям жителів. Також були відзначені подружжя, які прожили в парі більше п’ятдесяти років. Привітали молоду пару, яка цьогоріч стала на весільний рушничок.

Зачарували всіх у залі вітання у виконанні учениці Лізи Рейвах та вчительки О.Шиндерук із Сусловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Ліричні та жартівливі пісні дарувала всім жіноча вокальна група в складі Ю.Мальнової, С.Марчук, І.Михальчишиної, Н.Рейвах, М.Кузьмич, Л.Стасюк, О.Шидловської, З.Одінцової, В.Синяк. Вірші уродженця нашого села В.Непийводи, декламували маленькі жителі Копитинець Максим Шиндерук та Марія Коновальчук.

На завершення свята ведуча запросила розкраяти к о р о в а й місцевих хліборобів О.Михальчишина та Р.Коновальчука, а О.Шиндерук та О.Одінцова частували короваєм усіх присутніх у залі.

На цьому свято не закінчилося. На вулиці чекали всіх столи з різноманітним частуванням, яке приготували на мангалах та в казанках сільські хлопці. Це - шашлик і юшка, смажені картопля й риба. Сільські господині наварили вареників з картоплею, капустою, м’ясом та ще багато різних смаколиків.

Діти частувалися солодкою ватою та попкорном. Всі сельчани щиро вдячні В.Оріщену та В.Раїнчуку за музичне оформлення свята й проведену дискотеку, головному спонсору заходу – дирекції СТОВ «Промінь» в особі М.І.Дзюмки, а також усім, хто взяв активну участь в організації проведення Дня села. Окрема подяка завідуючій сільським клубом З.Одінцовій, яка була головним організатором свята.


Село моє – колиска долі

Сонячної днини 21 вересня жителі Ялинівки та прилеглих сіл зранку були у піднесеному настрої. Всі дружною сільською родиною відзначали День села. Розпочалося свято з Літургії, яку відслужив настоятель місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці. Глядацькою залою для присутніх став тінистий парк біля сільського Будинку культури, де комфортно можна було подивитися концерт артистів художньої самодіяльності.

На святі, яке вели Марія Мартинюк та бібліотекар Тетяна Юрець, вшанували найстарших та наймолодших мешканців села, подружні пари, які прожили у шлюбі більше 50 років, матерів-героїнь, багатодітні сім’ї. Кожній із цих категорій адресувалися  щирі слова, мелодійні пісні та невеличкі подарунки від наших спонсорів.

Були й сумні хвилини… Згадали загиблих Героїв Небесної Сотні, українських воїнів, які поклали життя на сході України. І над Ялинівкою «Плине кача...». Під її журні ноти встають усі - і діти, і дорослі, і навіть старенькі, опираючись на палички. Хтось потай витирає сльози. Маленьке село стоїть у пошані, ніби говорячи: ми не забули вас, ми пам’ятаємо, завдяки кому можемо сьогодні веселитися. Пам’ять односельців, яких покликала вічність, присутні вшанували хвилиною мовчання.

З вітальним словом до односельчан звернувся староста села Сергій Бровченко і побажав усім міцного здоров’я, радості й добробуту. Щирі слова вітань і побажань линули з уст секретаря Летичівської селищної ради ОТГ Олени Попової і депутата районної ради від партії «За конкретні справи» Альони Хавхун. Віншування й побажання успіхів у всіх справах, родинних радощів, подальшого розвитку громади прозвучали від генерального директора ТОВ «Летичів Агро» Миколи Слободянюка. Зі своїм репертуаром виступив місцевий жіночий вокальний колектив «Надія». Особливо тепло зустрічали маленьких артистів, які тішили серця присутніх концертними номерами. Школярі Ю.Гатманюк, Б.Ковтун, С.Ковтун, М.Ковальчук, К.Ковальчук, Л.Ніколюк, А.Олійник, Л.Темер, І.Фірсов, В.Шуть продекламували віршовані твори про рідне село. Загалом у концертну програму було включено все, що стосується неньки України. Йшлося і про батьківську хату, і про вербу та калину, і про хліб на вишитому рушникові.

На свято прийшло біля сотні глядачів, тому їхні оплески, мабуть, було чути і за межами села. Учасників заходу привабила виставка робіт народних умільців.

Староста села розділив між присутніми запашний коровай, піднесений ялинівчанам з нагоди свята дирекцією ТОВ «Летичів Агро», а спекла його жителька села Наталія Матящук.

Усіх гостей пригощали смачною кашою та юшкою. У такому форматі День села відбувся вперше. Це свято для Ялинівки стало справжнім народним гулянням. Дуже хочеться, щоб День села для ялинівчан став традиційним, адже такі заходи згуртовують людей, сповнюють позитивними емоціями.

Щиро вдячні жителям села за теплу атмосферу, активну участь, а також спонсорам, які допомогли у підготовці цього захоплюючого дійства.

Надіємося, що це свято стане в подальшому нагодою збирати в дружнє коло всі сім’ї й родини.

 

Слава Україні!


Україною зовемо рідний край, де ми живемо

 

О Боже, дай повік любити край,

Де квітка, пташка й зелен гай,

Де кожна вірна тій землі людина

Живе єдиним словом – Україна!

    Такими словами ведучі Людмила Іванишина та Валентина Гуменюк розпочали святковий концерт, приурочений 25-й річниці Незалежності України, який відбувся 19 серпня в с. Горбасів. Староста села Володимир Ліповуз привіав усіх присутніх зі святом і вручив односельцям від Летичівської селищної ради ОТГ подарунки й грамоти за плідну працю.

        У виконанні вокального колективу «Гармонія» місцевого сільського будинку культури прозвучали пісні «Моя Україна», «Мені сорочку мама вишивала», «Родина», «Це край, де я родилась».

 

Від проведеного заходу залишилися приємні враження у жителів Горбасова, тому вони ще довго обговорювали його. Відчуття гордості за свою країну й патріотизм переповнювали серця присутніх.


"Умілі ручки"

Для найменших користувачів Майдан - Вербецької сільської бібліотеки проходять заняття "Умілі ручни", де кожен може змайструвати своїми руками різноманітні витинанки з паперу.


 "Всіх сліз земля ще не ввібрала" під такою назвою пройшов урок правди у Майдан - Вербецькій сільській бібліотеці, приурочений Дню пам'яті жертв Голодоморів.


"Новенький детективчик"

Для юних користувачів Майдан - Вербецька сільська бібліотека може запропонувати книги з нових надходжень.


                               Урок краєзнавства "Лицар українського духу"

Урок краєзнавства в Голосківській сільській бібліотеці з учнями 1-4 класів "Лицар українського духу" присвячений 180 - річчю від дня смерті Устима Кармелюка. 


Живи, бібліотеко!

На початку липня 2015 року в с. Грушківці Летичівського району Хмельницької області з нагоди відкриття нового приміщення Грушковецької сільської бібліотеки відбувся захід «Живи, бібліотеко!». Було запрошено усіх користувачів бібліотеки, представників Грушковецької сільської ради, поетесу Неонілу Гуменюк, яка зачитала усім присутнім власні вірші про бібліотеку.

Настоятель Святоварварівської церкви с. Грушківці священник Віталій освятив приміщення, подарував бібліотеці книжечки та ікону святої великомучениці Варвари, побажав добробуту, процвітання, миру та злагоди. Голова сільської ради Ярослав Сторожук також  вручив цінний подарунок з побажаннями користувачам не оминати поріг сільської книгозбірні. Адже найбільше чим пишається бібліотека нині – це нашим читачем.

Так, дійсно, книга з нами завжди. Хто любить поезію чи історичні романи, хтось захоплюється фантастикою чи детективами. Смаки та уподобання у кожного різні, та об’єднує всіх любов до книги, бо вона невичерпне джерело мудрості. І нині у час Інтернету та суцільної комп’ютеризації, здавалось би книга відійшла на задвірки, але це не так.  Адже бібліотека має найактивніших читачів, яких було зачитано, а також  користувачів, які подарували книги.

Велика подяка і низький уклін усім, хто допомагав продовжити життя вічно живого храму душі й науки сільської бібліотеки, насамперед Грушковецькій сільській раді за придбані матеріали.

Старше покоління ще пам’ятає пісню, де є такі стрічки:

«Без пісні не родить жито,

Без пісні вода не шумить,

Без пісні не можна жити,

Не можна нікого любить».

Давайте перефразуємо її:

«Без книги - не були б розумними,

Без книги  - життя не життя,

Без книги, як без джерела мудрості

Не матимемо майбуття».

 

Бібліотекар Грушковецької  сільської бібліотеки Оксана Касяневич